Ikony Design'u


pozostale Producent: Vitra, Projektant: Charles & Ray Eames, Rok: 1950

Vitra Eames Plastic Side Chair jest współczesną wersją legendarnego Fiberglass Chair. Zostało wyprodukowane przy współpracy z Zenith Plastic dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej MOMA w Nowym Jorku. Było pierwszym fabrycznie wyprodukowanym plastikowym krzesłem. DSW= Dining Height Side Chair Wood (Krzesło bez podłokietników na drewnianych nóżkach).


pozostale Producent: Vitra, Projektant: Verner Panton, Rok: 1999

Verner Panton spędził wiele lat, zastanawiając się, w jaki sposób wykonać plastikowe krzesła w jednym kawałku. Razem z firmą Vitra, stworzył pierwsze krzesło w 1960 roku, które do seryjnej produkcji weszło siedem lat później. Model STANDARD wyonany jest z polipropyleny - matowego plastiku, natomiast model Classic ma lakierowaną powierzchnię, co nadaje mu dużą dozę elegancji


pozostale Producent: Vitra, Projektant: Charles & Ray Eames, Rok: 1950

Vitra Eames Plastic Side Chair jest współczesną wersją legendarnego Fiberglass Chair. Zostało wyprodukowane przy współpracy z Zenith Plastic dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej MOMA w Nowym Jorku. Było pierwszym fabrycznie wyprodukowanym plastikowym krzesłem. DSR = Dining Side Chair Rod Base


pozostale Producent: Vitra, Projektant: Ronan & Erwan Bouroullec, Rok: 2008

Krzesło Vegetal to nowość VITRA, dzieło młodych projektantów - braci Bouroullec, poszerzających cały czas asortyment firmy wraz z Jasperem Morrisonem i Hella Jongerius. Vegetal to krzesło o uproszczonej formie organicznej, które „wyrosło” ze studium nad budową roślin liściastych. Jego konstrukcja poparta jest analizami liści i spostrzeżeniami, które bracia szkicowali przez ostatnie cztery lata. Jest to kontynuacja myśli wynikającej ze stworzenia Alg - elementów przypominających morskie algi, lecz o duzo bardziej uproszczonej budowie, które łączone ze sobą tworzą strukturę, mającą na celu, oprócz funkcji ozdobnej, wydzielenie przestrzeni we wnętrzu.


pozostale Producent: Vitra, Projektant: Verner Panton, Rok: 1959

Fotel został zaprojektowany przez pochodzącego z Danii Vernera Pantona w 1959 r. dla firmy VITRA. Verner Panton uznawany jest za mistrza futurystycznych klimatów lat 60-tych, co bez wątpienia zapoczątkowało estetykę Pop we wzornictwie i we wnętrzach. Na początku lat 60-tych, już jako znany ze swojego charakterystycznego stylu, intensywnej kolorystyki i geometrycznych kształtów w stylu Pop Art, znużony Danią, wyjechał do Cannes. Wtedy rozpoczął współpracę z Vitrą – firmą założoną w 1950 roku, współpracującą z designerami znanymi na calym swiecie, słynną m.in. dzięki stworzeniu największych ikon designu, kultowych, ponadczasowych mebli o niepodważalnej jakości. Fotel Heart Cone Chair swoją nazwę zawdzięcza kształtowi przypominającemu serce. Widać tu elegancję lat 50-tych połączona z urokiem i pomysłowością lat 60-tych. Oprócz ekstrawaganckiego wyglądu jest to fotel zaskakująco wygodny. Heart Cone Chair to ikona designu, uznawana za wspaniały fotel klubowy codziennego użytku.


pozostale Pierwotnie zaprojektowana w 1929 roku przez Mies van der Rohe dla Hiszpańskiej arystokracji, sofa Barcelona jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych mebli na świecie. Ponadczasowy styl sofy Barcelona, pasuje do każdego wnętrza zarówno klasycznego jak i nowoczesnego. Świetnie wkomponuje się w salonie, biurze oraz wzbogaci wystrój hotelu.


pozostale Mebel ten jest inspirowany projektem Phillipe’a Starcka

Ten nowoczesny mebel łączący klasyczny styl Ludwika XV z nowoczesnymi materiałami jest światowym arcydziełem. Krzesło wykonane jest z trwałego włókna szklanego dostępnego w dwóch kolorach: przejrzystym oraz czarnym przejrzystym.